Return to site

Kate Hudson: Pretty Happy

You don't have to be perfect. Pretty happy is pretty great.

Tiež máte pocit, že sa v Hollywoode roztrhlo vrece s herečkami-spisovateľkami? Takmer každá z nich si pokladá priam za povinnosť vydať knihu. Pred pár dňami sa medzi ne zaradila aj Kate Hudson. Krst jej knihy som si nenechala ujsť.

Slávne dieťa slávnych rodičov Kate Hudson toho už vo svojom ešte nie dlhom živote dosiahla celkom dosť. Nahrala niekoľko filmov, vyhrala Zlatý glóbus, bola nominovaná na Oscara, spoluzaložila športovú módnu značku Fabletics, vydala (a rozviedla sa) za speváka Chrisa Robinsona, porodila dvoch synov a dcéru a vydala knihu Pretty Happy.

broken image

Krst jej knihy sa konal v newyorskom kníhkupectve Barnes@Noble na Union Square, kde väčšina slávnych amerických autorov predstavuje svoje knihy v deň ich vydania.

Samozrejme v prípade Kate Hudson sa to nemohlo zaobísť bez televíznych štábov a zástupcov tlače.Aj keď ja nepatrím k fanúšikom literatúry, v ktorej prírodou štedro obdarené herečky učia nás pospolité smrteľníčky, ako byť krásne, a akcie som sa zúčastnila viac kvôli Kate ako jej knihe, večer sa ukázal veľmi príjemný a plný smiechu. Kate bola úprimná a vtipná a jej kniha veľmi realistická.

V časoch, keď nás svet bombarduje vyretušovanými perfektnými obrazmi celebrít a privádza nás do zúfalého boja s našimi telami, hlavná myšlienka Hudsonovej knihy je, že nemusíme byť perfektné, aby sme boli šťastné.Dôležitejšie ako sledovanie najnovších trendov v životnom štýle je náš vzťah s naším telom. Keďže každé telo je jedinečné, musíme sa naučiť počúvať, čo nám vraví to naše a rešpektovať jeho potreby. Trochu to síce trvá, ale po čase budeme jasne rozumieť jeho signálom - čo mu chýba, čoho je navyše, kedy potrebuje vypnúť a podobne.

Starostlivosť o naše telo a myseľ by sa podľa Kate mala opierať o štyri piliere:

1. Plná akceptácia samých seba - naše silných aj slabých stránok. Porozumieť svojmu telu, komunikovať s ním a rešpektovať jeho potreby.

2. Zdravé stravovanie - namiesto rátania kalórii, sústrediť sa na výber stravy (každý deň v našom jedálničku by malo byť zastúpených všetkých 6 chutí), rozumne kontrolovať svoje porcie (ak máte chuť na zákusok, neupierať si ho, ale ostať pri jednom) a jesť častejšie menšie porcie. 

3. Výber telesnej aktivity, ktorú máte naozaj rada a venovať sa jej. Je jedno, či je to tancovanie, jóga alebo behanie, základ je aby ste sa hýbali a mali z toho radosť.

4. Zaradenie meditácie do vášho každodenného života.

Po predstavení knihy nasledovala diskusia. Otázkam týkajúcim sa jej životného štýlu nebolo konca-kraja a ja uvediem len pár, ktoré mi najviac utkveli v pamäti.

Čo je podľa teba šťastie?

Šťastie je byť sám sebou. Zopárkrát som v živote z rôznych dôvodov hrala divadlo (a nemám na mysli teraz svoju prácu) a nakoniec sa ukázalo, že to aj tak nemalo význam, a len som šla sama proti sebe.Štastie je neporovnávať sa s inými, pretože v tomto boji nemôžete vyhrať. Stále sa nájde niekto, kto bude múdrejší, krajší, šikovnejší atď.Šťastie nie je niečo, čo vám jedného krásneho dňa spadne do lona. Na šťastí musíš pracovať, musíš sa oň usilovať, je výsledkom tvojho konania. 

Máš rada zmenu?

Ja milujem zmenu. Možno až príliš. Zmena je v mojom živote najväčšia konštanta. Mňa rýchlo prestanú veci baviť a veľmi rada skúšam všetko nové. Ja sa stotožňujem s myšlienkou, že “ak sa vo vašom živote dlhšie nič nemení, ste prakticky mŕtvi.” 

Čím chceš byť, až vyrastieš?

Ja nechcem dospieť. 

Kde rada dovolenkuješ?

V Grécku, Tokiu, Bali a Colorade, kde som vyrastala. Celkovo som športový typ a rada trávim čas v prírode.

Aký je tvoj fitness režim?

Ja necvičím pravidelne. Minule som poskytla jednému časopisu interview, a na druhý deň som sa o sebe dozvedela, že cvičím pravidelne každý deň dve a pol hodiny. Každý deň. To je nezmysel. Ja som to nikdy nepovedala. Snažím sa síce cvičiť čo najčastejšie, ale nie vždy na tom mám čas.

Ktoré sú tvoje obľúbené alkoholické nápoje?

Nepijem síce veľa, ale keď už, tak čistú tequilu alebo vodku, lebo majú najmenej kalórií. Zásadne nepijem mixované koktejly.

Ako sa vyrovnávaš so stresom?

Stresu sa nikto nevyhne. Ja sa snažim negatívnu energiu, ktorá je s ním spojená využiť ako hnaciu silu pre niečo pozitívne. 

Čo chceš dosiahnuť v budúcnosti?

V minulosti som sa veľmi kontrolovala, obávajúc sa toho, čo si o mne ľudia pomyslia. Minulý rok bol pre mňa v istom zmysle prelomový, akoby som vnútorne viac vyzrela, stala sa slobodnejšou. V tomto roku chcem byť ešte viac spontánna.